Zamknij

BUŁKĘS

Fotografie menu z katowickiego BUŁKĘSa..

BUŁKĘS przede wszystkim poleca prawdziwego PULLED PORK oraz PANCAKE.

*Pulled Pork to klasyka kuchni amerykańskiej. 

Oprócz burgera to podstawa amerykańskiego street foodu. Jest to długo pieczona karkówka lub łopatka wieprzowa. Podczas długiego pieczenia mięso staje się bardzo miękkie i delikatne – tak, że rozpada się pod dotknięciem widelca. 

*Pancake

Nazwa pochodzi z języka angielskiego, ale znaczy tyle samo co… naleśniki. Prawie tyle samo, bo pancakes to specyficzne amerykańskie danie, które od naszych, polskich naleśników znacznie się różni.
W Stanach jest to popularny sposób na idealne śniadanie, zarówno dla dużych, jak i małych smakoszy. Najbardziej znana wersja to ta z dodatkiem syropu klonowego. Tak podanego pancake’a możecie spróbować w BUŁKĘS.

Poza tymi specjałami można zakosztować także ciast, koktajli, shake’ów i innych dobroci.

Fotografie jedzenia z menu wykonałam w ogródku tejże restauracji, w którym jest sporo ziół i skrzynek drewnianych. Zdjęcia jak zawsze wykonane są w delikatnie zacienionym miejscu przy świetle dziennym zastanym. To moje ulubione warunki dla fotografii kulinarnej. Jedzenie wygląda  wtedy w pełni naturalnie, światło jest jednolite, bez mocnych kontrastów (głebokich cieni i ostrego światła).

 

Publikacja: Sierpień, 2016

Tagi: bistro, cafe, coffe, eat, fotograf, fotografia jedzenia, fotografia kulinarna, fotografia produktowa, jedzenie, menu, photo, photographer, restauracja, restaurant